Trendy 2021. Te nastroje we wnętrzach podobały się najbardziej!

Ponadczasowa elegancja, a może przytulny minimalizm? Kolorystyka naturalna i stonowana, czy raczej wyrazista i oryginalna? Wybraliśmy trzy nastroje z kolekcji Mood Stories, które w mijającym roku podobały się Wam najbardziej. I jak się okazuje, wszystkie wpisują się w najgorętsze wnętrzarskie trendy!

Możemy wymienić wiele trendów dominujących w aranżacji wnętrz, jednak jeden z nich szczególnie się wyróżnia. To moda na komfort i wygodę. Wpływ na to ma zapewne większa ilość czasu, którą spędzaliśmy w domu podczas pandemii. Zaczęliśmy się wówczas baczniej przyglądać otaczającej nas rzeczywistości i dostosowywać domową przestrzeń do aktualnych potrzeb. Do aranżacji wnętrza zaczęliśmy podchodzić pragmatycznie, na piedestale stawiając przytulność i oryginalność, a sam dom traktować jak sanktuarium. Nic w tym dziwnego, ponieważ komfortowo urządzone wnętrze pozytywnie wpływa na nasze samopoczucie, a obcowanie z pięknymi materiałami wysokiej jakości staje się przyjemnością i daje radość. Tym bardziej, nie dziwi więc fakt, że z dziesięciu nastrojów z kolekcji Mood Stories, które firma Pfleiderer prezentowała nam przez cały rok, największą popularnością cieszyły się trzy, silnie nawiązujące do wymienionych powyżej trendów.

Modnie i przytulnie

Mniej minimalizmu, więcej przytulności – to zasada, dzięki której stworzymy aranżacje wnętrz idealne do wypoczynku. Wyobraźmy sobie miękkie sofy, w których ciało przyjemnie się zapada, meble ze strukturą drewna, tak wyraziście wyczuwalną pod opuszkami palców. Kolory przywodzące na myśl najlepsze chwile lata i jesieni – te z ciepłą, słoneczną pogodą. Brzmi komfortowo, prawda? Takie właśnie są dwa najpopularniejsze w 2021 roku nastroje z kolekcji Mood Stories – Color & Wood oraz Modern Old City – kameralne i przytulne. Pierwszy z nich łączy uniwersalność drewna z akcentami koloru, które mogą ożywiać wnętrze jako drobny akcent lub budować we wnętrzu nastrój, jaki lubimy najbardziej. Znajdziemy tu dekory inspirowane szlachetnym drewnem dębowym, jak Dąb Estana Jasny (R20367) oraz Dąb Złocisty Klepka (R20302), ciepłe i nasycone wzory orzecha – Orzech Wisconsin (R30148), ale również jasne odcienie drewna tj. jesion czy akacja. Nastrój Color & Wood to również bogactwo kolorów, dzięki którym wnętrza nabierają pozytywnej energii i optymizmu. Oprócz romantycznych pasteli tj. Szałwia U19014 czy Laguna U18505, znajdziemy również niezwykle wyraziste i klimatyczne barwy jak Granat Królewski (U17500), Labrador (U19008) czy Burgund (U17054). To nastrój dla tych, którzy mają odwagę, cenią nietuzinkowe przedmioty z duszą oraz eklektyczne podejście do wystroju.

Widoczne wpływy vintage dostrzeżemy również w nastroju Modern Old City, który jest jak gorący romans przeszłości z nowoczesnością. Nadawanie starym przedmiotom nowego życia jest niezwykle ekscytujące i coraz bardziej modne. Pozwala urządzić wnętrze w sposób nieszablonowy, odzwierciedlić nasze pasje i styl. Dekory z nastroju Modern Old City to doskonały punkt wyjścia do aranżacji wnętrza podobnego jak te, które kojarzymy ze starych, klimatycznych kamienic. Znajdziemy tu lokalne drewno tj. Sosna Górska (R55081), które możemy połączyć z nasyconymi barwami np. takimi jak Salsa (U16166) czy Czerń Błękitna (U18028). Używając ich w przestrzeni dodamy sobie kreatywnej energii.

Olśniewająca elegancja

Przytulność we wnętrzach jest dziś bardzo pożądana, jednak to, co podoba nam się równie mocno, to elegancja i możliwość otaczania się ekskluzywnymi materiałami. Z tego też powodu trzecim  najpopularniejszym nastrojem z kolekcji Mood Stories, był Glamour.  W tym nastroju splendor idzie w parze z harmonią i konsekwencją. Złotym środkiem są tu materiały świadczące o wysmakowanym guście, tj. Marmur Black Royal (S63052) czy Marmur Bianco (S63051) oraz połyskujące metale, np. Kito Brązowy (F76110). Bazą kolorystyczną są zaś ciemne tonacje – Czerń Wulkaniczna (U12000) czy Zieleń Butelkowa (U19016). Współczesne, szykowne wnętrza to jednak coś więcej niż tylko olśniewające materiały i wzory. To również chęć otaczania się rzeczami trwałymi i dobrze wykonanymi, które nie tylko będą cieszyły oko, ale również swoją niezawodnością sprawiały nam radość przez wiele lat.

Kolekcja dekorów Mood Stories prezentuje niezwykle kreatywne podejście do aranżacji wnętrz. Każdy z nas ma bowiem swoje indywidualne upodobania, jedni lubią wnętrza o chłodnym charakterze, drudzy zaś najlepiej czują się w ciepłych i odprężających przestrzeniach. Mood Stories jest odpowiedzią na te właśnie potrzeby, podpowiada nam, jakie wybrać dekory, by stworzyć we wnętrzu określony nastrój. Z dziesięciu nastrojów w mijającym roku trzy z nich cieszyły się największym powodzeniem, a obraz jaki się wyłania z tego podsumowania jest jednoznaczny – cenimy wygodę na każdym poziomie, do aranżacji wnętrz podchodzimy kreatywnie i z odwagą, a to co jest dla nas priorytetowe, to dobre samopoczucie we własnym domu.

Więcej interesujących informacji na www.pfleiderer.pl