Zaangażowanie Mondi w zwiększanie nasycania papieru pakowego daje klientom przewagę

  • Ulepszenia wydajności i procesów produkcyjnych zwiększają wydajność Advantage MF Boost.
  • Ogłoszona wcześniej inwestycja w nową maszynę papierniczą w fabryce Štĕtí uwalnia moce produkcyjne w Mondi Dynäs w Szwecji i Mondi Frantschach w Austrii w zakresie produkcji nasyconego papieru kraft.
  • Inicjatywy badawczo-rozwojowe poszerzają portfolio o gamę gramatur papieru.

Mondi, światowy lider w dziedzinie zrównoważonych opakowań i papieru, rozszerzyła swoją ofertę nasyconego papieru kraft i zwiększyła jego wydajność, aby ulepszyć i udoskonalić swoje usługi dla producentów wewnętrznych i zewnętrznych paneli budowlanych, blatów roboczych, mebli i folii technicznych. Dzięki wcześniej ogłoszonej inwestycji w nową maszynę papierniczą w zakładzie w Štĕtí w Czechach oraz dalszemu wzrostowi wydajności produkcji, Mondi zoptymalizuje moce produkcyjne w całej swojej sieci papierni, zapewniając zwiększoną produkcję siarczanu nasycającego Advantage MF Boost w Mondi Frantschach w Austrii i Mondi Dynas w Szwecji. Zarówno zakłady Frantschach, jak i Dynäs są idealnie umiejscowione, aby zapewnić krótkie terminy dostaw w całej Europie i zapewnić klientom pewność dobrego serwisu i wsparcia produkcyjnego. Zmiany te sygnalizują zaangażowanie Mondi w zwiększanie dostępności Advantage MF Boost – papieru kraft używanego w zastosowaniach laminowanych. Mondi w dalszym ciągu poprawiło wydajność swoich maszyn papierniczych wykorzystujących papier pakowy nasycający, co oznacza lepsze formowanie, lepsze właściwości suszenia i szybszą produkcję. Ciągłe prace badawczo-rozwojowe oznaczają również, że ten wysokiej jakości papier jest dostępny w szerszej gamie produktów, o coraz niższych gramaturach, aby sprostać indywidualnym potrzebom każdego klienta.

Advantage MF Boost firmy Mondi idealnie nadaje się do laminatów ze względu na swoje porowate właściwości: niebielony, naturalny brązowy papier typu kraft jest wytwarzany ze świeżych włókien pozyskiwanych w sposób odpowiedzialny w Szwecji i Austrii i jest dostępny z certyfikatem FSC lub PEFC. Dzięki pulpie o długich włóknach jest bardzo chłonny, idealnie nadaje się do wchłaniania i pełnienia funkcji nośnika dla żywicy stosowanej do klejenia warstw, niezbędnej do uzyskania końcowego laminatu.

Roman Senecky, dyrektor operacyjny Kraft Paper w Mondi, mówi: „Jesteśmy bardzo zaangażowani w zwiększenie produkcji naszego Advantage MF Boost, aby obsługiwać rynki laminatów dekoracyjnych i kompaktowych, a także folii przemysłowych i technicznych do sklejki. Dzięki naszej istniejącej infrastrukturze możemy produkować i dostarczać ten niezbędny porowaty papier siarczanowy na całym świecie, w odpowiednich ilościach, zapewniając niezawodne dostawy wszystkim naszym obecnym i nowym klientom.


O Mondi
Mondi to światowy lider w branży opakowań i papieru, przyczyniający się do tworzenia lepszego świata poprzez tworzenie innowacyjnych rozwiązań, które są zrównoważone z założenia. Nasza działalność jest zintegrowana w całym łańcuchu wartości – od zarządzania lasami i produkcji masy celulozowej, papieru i folii, po opracowywanie i produkcję zrównoważonych rozwiązań w zakresie opakowań konsumenckich i przemysłowych, wykorzystujących papier, tam gdzie to możliwe, i plastik, gdy jest to przydatne. Zrównoważony rozwój znajduje się w centrum naszej strategii, a nasze ambitne zobowiązania na rok 2030 skupiają się na rozwiązaniach opartych na obiegu zamkniętym, tworzonych przez wzmocnionych ludzi i podejmujących działania na rzecz klimatu.

W 2022 r. Mondi osiągnęło przychody w wysokości 8,9 miliarda euro i bazową EBITDA z działalności kontynuowanej w wysokości 1,8 miliarda euro i zatrudniało 22 000 osób na całym świecie. Mondi jest notowana na giełdzie London Stock Exchange (MNDI), gdzie Grupa jest członkiem indeksu FTSE100, a także jest notowana na drugim rynku na JSE Limited (MNP).

www.mondigroup.com