Różowy total look od Annie Sloan

Jak sprawić, aby czas spędzony na pracy i odpoczynku we własnym mieszkaniu był twórczy i radosny? Sekretem kreatywnego domowego biura jest koncepcja total look oraz energetyczny odcień różu Capri Pink stworzony przez Annie Sloan, ekspertkę w dziedzinie kolorów i dekoracji.

Annie Sloan, artystka, twórczyni legendarnej farby Chalk Paint™ oraz autorka wielu pomysłów na domowe metamorfozy, tym razem podpowiada, jak stworzyć wielofunkcyjną przestrzeń z miejscem do pracy. Żywiołowe, pełne koloru i osobowości miejsce, w którym będziemy równie przyjemnie pracować, co odpoczywać, oparte jest na koncepcji total look i wyjątkowym odcieniu różu Capri Pink. Ten ekscytujący kolor farby kredowej Chalk Paint™ znajdziemy również w palecie farb ściennych Wall Paint.

Używanie tych samych odcieni na ścianach i meblach tworzy odważny, ekspresyjny wygląd, który w zaskakujący sposób ożywia wnętrze – mówi Annie Sloan. Zainspirowany włoskim kurortem, mekką artystów i arystokratów od XIX wieku, ten wyjątkowy odcień różu Capri Pink jest fascynującym i pełnym energii wyborem dla wszystkich miłośników koloru.

W połączeniu z ciemniejszymi odcieniami czerwieni, czerni i bordo, ten mocny róż tworzy cudownie ciepłe tło dla sztuki i fotografii – wyjaśnia Annie.

Dobrą zabawę z kolorem zaczynamy od pomalowania ścian na odcień Capri Pink. Farby do ścian Wall Paint Annie Sloan to produkty na bazie wody, mocno nasycone pigmentami, które zapewniają matowe wykończenie o bardzo subtelnym połysku. Następnie, przy użyciu kultowej Chalk Paint™ w tym samym kolorze malujemy biurko.

Mocne kolory szczególnie skutecznie wspomagają koncentrację, dlatego wiele pracowni naukowych jest tradycyjnie malowanych w mocnych odcieniach. Jeśli nie możesz cieszyć się luksusem oddzielnego pokoju do pracy w domu, wyszukaj małe biurko lub sekretarzyk w lokalnym sklepie vintage, a następnie pomaluj w tym samym kolorze co ściany, aby stworzyć domowe biuro, którego nie będziesz chciał opuścić wieczorem – dodaje Annie.

Aby jeszcze bardziej podnieść poprzeczkę, możemy samodzielnie udekorować ramki do zdjęć, abażury lamp, a nawet kosz na śmieci. Do pozostałości farby w kolorze Capri Pink wystarczy dodać odrobinę odcienia Old White, a uzyskamy dodatkową dawkę tonalnego koloru. Odręcznie malowane wzory kółek i zawijasów będę prezentować się zabawnie i oryginalnie.

W realizacji wykorzystano:

● Wall Paint w kolorze Capri Pink (ściany)

● Chalk Paint™ w kolorach Emperor’s Silk oraz Capri Pink (biurko)

● Chalk Paint™ w kolorach Athenian Black oraz Chicago Grey (lampy)

● Chalk Paint™ w kolorze Burgundy (krzesło)

***

Więcej informacji na stronie: https://www.anniesloan.com/pl/